Testirajte se na HPV te tako zaštitite sebe i partnera/partnericu jer neprepoznata infekcija može dovesti do raka grlića maternice!

Genitalna HPV-infekcija je spolno prenosiva bolest čija je učestalost u svijetu u porastu, osobito među mlađim, spolno aktivnim osobama oba spola.

Ovom vrstom infekcije se može zaraziti svaka osoba koja je bila u spolnom odnosu/kontaktu s osobom koja je zaražena HPV-om. Infekcija može biti prisutna i bez vidljivih znakova bolesti.

Također, zaraza može postojati i godinama nakon prestanka aktivnoga spolnog života.

U našem Eurofarm Centar Laboratoriju možete uraditi testiranje na HPV, test koji podrazumjeva tipizaciju 14 visokorozičnih tipova HPV-a, koji imaju visok onkogeni potencijal (HPV 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66 i 68) i 2 nisko – rizična (HPV 6 i 11) HPV genotipa.

Trajanje analiza tri do pet dana.

Za sve dodatne informacije pozovite na kontakt telefon 033/944-214.

Comments are closed.