KADA I ZAŠTO URADITI TORCH?

T- toksoplazmoza, R- rubeola, C- cytomegalovirus (CMV), H- herpes simplex virus (HSV).

TORCH predstavlja skraćenicu za skup bolesti koje mogu da se prenesu sa trudnice na plod.

Grupa bolesti sa TORCH panela, bezazlena za ostale ljude, može se prenijeti putem krvotoka na plod bilo kada u toku devet mjeseci, ali je veoma opasna ako se trudnica zarazi u prvih pet mjeseci trudnoće.

Rezultati TORCH testa nam pokazuju jesu li i u kojoj mjeri antitijela na sve gore navedene infekcije prisutne u našem tijelu.

TORCH test ili bilo koji pojedinačni patogen iz TORCH panela, treba uraditi u vremenu kada se planira trudnoća, jer kod odraslih simptomi ne moraju ni postojati i lako je preboljeti neke od bolesti bez da ste uopšte znali da ste oboljeli.

Eurofarm Centar Laboratorija nudi kompletan TORCH test, uključujuči HSV oralni (HSV1) i genitalni (HSV2) tip.

Također nudimo i mogućnost pojedinačnog testiranja na TORCH patogen prema vašem izboru.

Trajanje analize pet do sedam dana.

Za sve dodatne informacije pozovite na kontakt telefon 033/944-214.

Comments are closed.