Gornja i donja endoskopija u lokalnoj i općoj anesteziji (prim. dr. Kemal Korjenić)

Gastroskopija i kolonoskopija su interventne medicinske procedure kojima se bolest organa za varenje može otkriti brzo, precizno i sigurno, što je veoma važno za tok liječenje pacijenta.

Sam izraz endoskopija znači “pogled u unutrašnjost”, iako se ovaj pregled gornjeg digestivnog sistema često naziva samo gastroskopija, puni naziv je ezofago-gastro-duodenoskopija (EGD) jer se njom može pregledati jednjak (ezofagus), želudac (gaster) i dvanaestopalačno crijevo (duodenum). Ovo nije samo dijagnostička već i terapijska metoda jer se njome mogu obaviti potrebni terapijski zahvati.

U Eurofarm Centar Poliklinici možete zakazati termin kod prim.dr. Kemala Korjenić koji je specijalista interne medicine,  subspecijalista gastroenterohepatolog, sa dugogodišnjim iskustvom.

Prim. dr. Kemal Korjenić obavlja gornju i donju endoskopiju  u lokalnoj i općoj anesteziji. Anesteziju vodi stručni anesteziološki tim..

Termine možete zakazati u PJ Unitic na broj 033 296 375 ili u PJ Ilidža  na broj 033 773 032.

Comments are closed.