Eurofarm Centar Poliklinika Vam donosi NAJSAVREMENIJI CT uređaj u regionu!

S ponosom Vam predstavljamo novi Canon Aquilion ONE CT uređaj za koji sa sigurnošću možemo reći da je najsavremeniji u regionu.

✔ Brzi i jednostavni CT pregledi i dijagnostika svih organskih sistema uz 3D snimke
✔ 85% manje zračenja u odnosu na standardne CT uređaje
✔ Brzi pregledi za pedijatrijske pacijente sa najnižom dozom zračenja

Zahvaljujući niskim dozama zračenja i brzoj rotaciji rentgenske cijevi te obuhvatanju velike zapremine tkiva pri jednoj rotaciji (16cm u odnosu na 4 cm kod klasičnog CT uređaja), CT Aquillion ONE je idealan aparat za dijagnostičko snimanje organa u pokretu (prvenstveno srca i pluća), pri čemu se smanjuje i količina kontrasta koji se koristi pri klasičnim CT snimanjima.

Zbog niskih doza zračenja i minimalnih arterfakata pomjeranja, aparat je pogodan za preglede pedijatrijskih pacijenata.

Aparat je opremljen najsavreminijim softerom za obradu slike i izradu 3D rekonstrukcija što je od ogromnog značaja za planiranje interventnih i hirurških procedura.

Polje indikacija i primjene aparata

Brza i jednostavna dijagnostika oboljenja:

• Virtuelna kolonoskopija i bronhoskopija (bezbolna i neinvazivna metoda u dijagnostici oboljenja debelog crijeva i disajnih puteva)
  • Pedijatrijski pregledi sa najnižom dozom zračenja
  • CT abdomena i male zdjelice (jetre, bilijarnog sistema, pankreasa, urotrakta, organa male zdjelice)
  • CT torakalnih organa (pluća, medijastinuma, itd.)
  • CT koronarografija (minimalno invazivna i jednako kvalitetna u komparaciji sa klasičnom koronarografijom)
  • CT angiografija svih krvnih sudova (nogu, ruku, vrata, mozga, stomaka i grudnog koša)
  • CT mozga, uha, oka, paranazalnih sinusa i vrata
  • CT koštano mišićnog sistema ( CT kičme, CT svih kostiju, zglobova i mišića)

Svi pregledi se obavljaju u prisustvu radiologa te je moguće odmah dobiti preliminarni nalaz i mišljenje, eventualno proširiti pregled na druge regije ili dopuniti pregled drugom metodom (ultrazvuk).

Rezervacije termina je moguće izvršiti telefonskim putem pozivom na broj 033 296 375 ili 033 296 379 i online klikom na link https://poliklinika.eurofarmcentar.ba/zakazite-termin-2/#pj-Unitic

PJ Unitic
Fra Anđela Zvizdovića 1