AKUPUNKTURA – drevni kineski način liječenja!

Akupunktura sigurno olakšava tegobe kao što su mučnine, glavobolje, poremećaj cirkulacije, bolovi u leđima, djeluje čak i kod poremećaja u menopauzi.

U prilog njenoj učinkovitosti dolaze novi dokazi koji pokazuju da može biti korisna i kod osjećaja umora.

Istraživanje je pokazalo da oko 40% pacijenata oboljelih od raka dojke koji pate od ekstremnog umora mogu imati koristi od akupunkture.

Po kineskoj tradicionalnoj medicine energija u organizmu se kreće po određenim putanjama koje se zovu meridijani. Sve dok energija nesmetano teče po meridijanima organizam je zdrav.

Kada u nekom meridijanu imamo zastoj energije ona se nagomilava te dolazi do viška energije, a sljedeći meridijan zbog opstrukcije ima manjak energije. To dovodi do simptoma bolesti, a ako zastoj duže traje, razvija se bolest.

Ubadanjem igala u mjesta gdje je meridijan najbliži površini kože, akupunturolog nastoji da ispravi nastali disbalans energije i organizam uvede u homeostazu.

Bolesti na koje djeluje akupunktura:

• Neuromišićni system
  • Glavobolje/migrene
  • Neuralna n.trigeminusa
  • Paraliza n.facijalisa
  • Pareza nakon moždanog udara
  • Periferna neuropatija
  • Poliomijelitis
  • Interkostalna neuralgija
  • Išijas
  • Smrznuto rame
  • “teniski” lakat
  • Osteoarthritis
  • Spondiloza
  • Reumatoidni artritis
  • Periartritisi ramena, lakta, kuka, koljena
  • Bol lumbosakralnog područja

U gotovo svim razvijenim zemljama svijeta medicinska akupunktura se primjenjuje zajedno sa Zapadnom medicinom.

Uvjerite se u stručnjaka iz ove oblasti koji ima dugogodišnje iskustvo u radu sa pacijentima – prim. dr Dževad Avdagić.

Za sve dodatne informacije i rezervacije termina pozovite na kontakt telefon: 033/296 – 375 (Unitic – Sarajevo).

Vaš,

Eurofarm Centar