Transkranijalni color doppler (TCD) od sada u svim poslovnicama Eurofarm Centar Poliklinike

Transkranijalni color doppler predstavlja neinvazivnu, neškodljivu i bezbolnu ultrazvučnu metodu za ispitivanje arterijskih i venskih krvnih sudova mozga i protoka krvi kroz njih.

TCD se radi u cilju ispitivanja protoka krvi, izgleda zida krvnih sudova i drugih karakteristika krvnih sudova.

Pretraga obuhvaća pregled krvnih žila vrata i glave te je, kao i ultrazvuk krvnih žila vrata (color doppler) za pacijenta neškodljiva, bezbolna, neinvazivna i po potrebi se može ponavljati bez ikakvih zdravstvenih rizika.

Prema preporuci Svjetske zdravstvene organizacije, WHO, svim osobama starijim od 40 godina savjetujemo periodični sistematski pregled u cilju ranog otkrivanja i prevencije najčešćih uzroka umiranja u savremenom svijetu, a to su bolesti krvnih sudova (osobito bolest srca i mozga).

Za sve informacije i rezervacije termina pozovite na jedan od kontakt telefona:

PJ ILIDŽA       033/773-032 ili 033/773-020

PJ UNITIC       033/296-375 ili 033/296-379